X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

כשסובלים מתופעת אוזן סתומה תרופות סבתא הן הפתרון הטוב ביותר!

מה גורם לתופעת אוזניים סתומות, איך לפתוח אותן ומתי צריך ומומלץ לפנות לרופא?

אוזניים סתומות יכולות לקרות לכל אחד, כשילדים הם הרגישים ביותר לתופעה, במיוחד כשמדובר במקרה של אוזן סתומה לאחר הצטננות. הסיבות שבגללן אנשים סובלים מאוזניים סתומות הן:

√ הצטברות שעווה באוזניים

√ חצוצרת שמע חסומה

√ זיהום בסינוסים

√ הצטננות

√ אלרגיה

√ הימצאות בגובה רב

√ נוירומה אקוסטית או גידול שפיר באוזן

כל מקרה מצריך התייחסות אחרת, ואמנם לא ניתן לטפל בכולם בעזרת תרופות סבתא לאוזן סתומה, אך בהחלט יש מה לעשות ברוב המקרים.

פתיחת אוזן סתומה במקרה של הצטברות שעווה

שעוות האוזניים היא החוצץ שבין פתח האוזן לחלקיה הפנימיים, והיא עוזרת למנוע כניסה של גופים זרים לתוך האוזן. לעיתים הגוף מייצר יותר מדי שעוות אוזניים, וההצטברות הזו מתקשה וגורמת לאוזניים סתומות. הסימנים לכך הם:

√ תחושת סחרחורת

√ כאבי אוזניים

√ צלצולים באוזניים

אז איך פותחים אוזן סתומה משעוות אוזניים ? פשוט צריך לטפטף מעט שמן טבעי לתוך האוזן. הימנעו מהצמדת צמר גפן לאוזן, משום שזה רק יידחף את השעווה עמוק יותר. בנוסף, אל תנסו להוציא את השעווה – טיפול שכזה צריך להיעשות על ידי רופא.

איך לפתוח אוזניים סתומות בגלל צינון

יש אנשים שסובלים מסתימה באוזניים בעקבות צינון שנובע מאלרגיה או מחלה, ובמצב שכזה חווים את התסמינים הבאים:

√ אף מנוזל

√ התעטשויות ושיעול

√ גרון כואב

√ לעיתים חום גבוה

במקרה שכזה מומלץ מאוד לפתוח את הסתימה, משום שהיא עלולה לגרום להתפתחות זיהום שיצריך טיפול מתקדם יותר. אפשר לחמם מים עד לנקודת רתיחה ולשאוף את האדים שלהם, וניתן גם לשאוף אדים של שמן עץ התה, שמן אקליפטוס או שמן מנטה, שלהם יש גם איכויות שמונעות דלקות.

מנגד, בשביל אוזניים סתומות טיפול טבעי יכול להיעשות גם בעזרת קומפרסים חמים שיעזרו לנקז את המוקוזה שהצטברה בדרכי הנשימה – פשוט שפכו מים חמים על מגבת נקייה, סחטו אותה והניחו אותה על האוזן הסתומה למשך 5-10 דקות. אפשר גם לגרגר מי מלח למשך מספר שניות ולירוק אותם החוצה כדי להשיג תוצאה דומה.

כשמדובר במקרה של אוזן סתומה לאחר דלקת אוזניים, יש מתכון מיוחד שיוכל לעזור לכם, ועבורו צריך שום כתוש ושמן זית. כתשו 3 שיני שום, כסו את השום עם 4 כפות שמן זית, חממו את התערובת הזו מעל אש, קררו אותה והעבירו לטפטפת. טפטפו 4 טיפות לתוך האוזן הסתומה והישארו עם ראש נטוי לצד כדי שהתמיסה לא תזלוג מחוץ לאוזן. חזרו על כך כמה פעמים שצריך לאורך היום עד שהאוזן תיפתח.

איך פותחים אוזניים סתומות אחרי טיסה?

כשהאוזניים נסתמות במהלך הטיסה, זה עלול לגרום לכם לסבול מכאבים הן במהלך הטיסה והן אחריה. ההמלצות הן לנסות לפהק, לבלוע רוק, ללעוס מסטיק או ללחוץ על הנחיריים ולנשוף אוויר דרך האף עד שתשמעו צליל פקפוק.

איך פותחים אוזן סתומה ממים?

אם אתם סובלים מאוזניים סתומות אחרי שאתם שוחים בבריכה או בים, אין פתרון פלא שיוכל לעזור לכם, אך למזלכם לא מדובר במצב מסוכן, וברוב המוחלט של המקרים המים ייצאו מעצמם או ייספגו בגוף. אם בכל זאת אתם סובלים מבעיה של אוזן סתומה לאחר צלילה ורוצים לפתוח אותה במהרה, תוכלו לנסות לקפוץ על רגל אחת ולהטות את הראש לכיוון האוזן הסתומה.

מתי צריך לפנות לרופא בנוגע לאוזן סתומה?

אם השיטות הביתיות האלה לא עזרו ואתם חווים תסמינים של חום גבוה, כאבים באוזניים וירידה באיכות השמיעה, מומלץ מאוד שתפנו לרופא. לעיתים אנשים סובלים ממקרה של אוזן סתומה לאחר ניקוי קבוע עם מקלות אוזניים, מה שגורם לדחיפת שעווה לתוך האוזן הפנימית. זה מצריך התערבות של רופא שיוכל לשלוף את השעווה החוצה. בנוסף, אם מדובר בגידול, רופא יצטרך להסיר אותו בעזרת ניתוח.

חשוב שלא תילחצו ותדעו שברוב המוחלט של המקרים, אוזניים סתומות הן לא סיבה לבהלה, אלא רק גורמות לאי נוחות זמנית שתחלוף. התרופות הביתיות שהכרתם כאן עוזרות ברוב המקרים, ולא תצטרכו יותר מהן כדי לפתוח את האוזניים שלכם.