X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

הסוף לאף הסתום

אם גם אתם רוצים לנשום לרווחה, כנראה שכבר המון זמן האף שלכם סתום ואתם תוהים איך לשחרר אף סתום. כל עוד אתם נושמים בקלות דרך האף, הרי שלא באמת תבחינו בכל נשימה. יחד עם זאת, בעת שהאף סתום ואתם סובלים מגודש של נזלת, הרי שכל נשימה מורגשת והיא כמעט בלתי נסבלת. ישנם אלו המלינים על אף סתום רק בשכיבה, בעוד ישנם אלו המלינים על אף סתום תמידית. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד מה תפקידה של הנזלת ובעיקר מהן הדרכים הטבעיות שישיבו על השאלה הגדולה: איך פותחים אף סתום?

אז ראשית, מהי הנזלת? מדובר על שכבה רירית שהתפקיד שלה הוא ללכוד גם חיידקים וגם לכלוכים שמנסים לחדור אל האף עם כל אוויר שנשאף פנימה אל הריאות. למרות שרבים נוטים לחשוב על הנזלת כפסולת מיותרת, כעת ניתן להבין כי מדובר על תפקיד חיוני שיש לה לשמירה על הבריאות. בעוד שבאופן תקין ישנה כמות סבירה של נזלת, ישנם פעמים בהם ישנו גודש רב בעקבות פעולה אינטנסיבית יותר של מערכת החיסון, לרוב בעת זיהום.

בנוסף, המון פעמים מדובר על אף סתום בגלל אלרגיה. ישנם אנשים שאלרגיות מסוימות באות לידי ביטוי אצלם בנזלת אלרגית, כאשר הם יכולים להתלונן על מקרים של אף סתום כבר שבועיים. מדובר על תגובה של מערכת החיסון שאינה תקינה והיא מופנית כלפי אלרגנים שונים, כמו לדוגמא אבקנים של פרחים, פריחה של דשא, פרחים או עצים וכמובן שגם קרדית האבק.

ולעתים זו לא רק נזלת, אלא תסמינים נוספים

סיבות לאף סתום יכולות להיות גם עישון שגורם לנזלת, או כמו גם תופעות לוואי של תרופות שונות. חשוב לדעת כי לעתים אל הנזלת מתלווים תסמינים נוספים הכוללים קושי של ממש לנשום דרך האף, התעטשויות מרובות ולעתים גם פגיעה ביכולת ליהנות מחוש הטעם והריח. במקרים קיצוניים יותר, בעיקר בעת שמדובר על אף סתום כבר שבוע בעקבות דלקות, סביר כי יופיעו גם כאבי ראש באזור המצח הקדמי והגבות.

אז מה עושים עם אף סתום?

ישנן לא מעט דרכים טבעיות לפתוח אף סתום, כאשר מרבית הדרכים נגישות ואפשריות גם בהכנה ביתית. אם אתם סובלים מתופעה של אף סתום כל הזמן, או גם אם מדובר על מקרה ספציפי שלא מאפיין אתכם, פתיחת אף סתום בדרך טבעית יכולה לסייע לכם:

ראשית,  חומץ התפוחים . שמו נקשר מיידית עם תופעה של אף סתום. מעבר לכך שמדובר על טיפל יעיל, הרי שמדובר גם על מוצר בסיסי שיש במרבית הבתים כך שמדובר על טיפול נגיש. מעבר לכך שבפעולתו הוא מסייע בפתיחת האף, הרי שהוא גם תורם למערכת החיסון. כל שעליכם לעשות הוא לרקוח משקה המבוסס על כוס מים חמים עם כפית דבש ושתי כפות חומץ תפוחים ולשתות פעמיים ביום עד להטבה.

אם אתם סובלים מתופעה של אף סתום ללא נזלת שיוצאת החוצה, תוכלו לבצע שטיפות אף באמצעות  מי מלח . המטרה של השטיפה היא לנקות את האף, כך שתוכלו ליהנות מנשימה נוחה ופתוחה יותר. במקרה זה, עליכם להכין מבעוד מעוד שתי כוסות מים ולערבב פנימה כפית מלח. לטובת שטיפת האף עליכם להסתייע בכלי מיוחד שניתן לרכוש בבתי המרקחת ובבתי הטבע. כלי זה קרוי נטי פוט (Neti Pot) וצורתו מקלה על שטיפת חללי האף בתמיסת מי מלח.

פתיחת אף סתום כרוני יכולה להתבצע גם היא בדרך טבעית הודות לשמן האקליפטוס. גם אם סבלתם כל הלילה מתופעה של אף סתום בלילה עם גודש רב, שמן זה יוכל לסייע לזה. במקרה זה ניתן לטפטף מספר טיפות על הכרית מסביב לראש טרם השינה. דרך נוספת להקלה על הנשימה באמצעות שמן אתרי של אקליפטוס היא לטפטף מספר טיפות בקערה קטנה עם מים חמים, לכסות את ראש במגבת ולשאוף את האדים.

תרופה טבעית-ביתית נוספת הזמינה לכם היא הפלפל השחור (ניתן לרכוש שמן פלפל שחור). מדובר על תבלין שנעשה בו שימוש בכל בית, אך הוא מסתמן גם כבעל יכולות הקלה משמעותיות בכל הקשור לגודש באף. במקרה זה עליכם ליצור שידוך בין פלפל שחור ובין מספר טיפות של שמן שומשום. טבלו את האצבע בשמן המתקבל ומרחו מתחת לאף על מנת שתוכלו במהלך הנשימה להחדיר מהשמן פנימה.

במקרים בהם אתם מתעניינים לגבי השאלה איך פותחים אף סתום לתינוק, כדאי להסתייע בעצת רופא המשפחה מאחר ותינוקות רגישים יותר. ניתן ליישם שיטות טבעיות גם אצל תינוקות, אך בליווי צמוד של רופא.