X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

דלקת פרקים – קווים לדמותה ודרך טיפול טבעית

כאבים במפרקים לא אחת מתגלים כסוג של דלקת מפרקים. ישנה דלקת מפרקים זיהומית, הקורית כתוצאה מזיהום, וישנה דלקת מפרקים מכנית, הנגרמת מפגיעה מכנית ברקמות המפרק. הסיבות לכאבים משתנות, והן יכולות להתגלות כמחלות הקשורות לרקמות החיבור, כמו גם דלקות מפרקים שגרוניות. סימנים של דלקת פרקים מגיעים לרוב בדמות סימפטומים חיצוניים שלא ניתן להתעלם מהם, והם כוללים אזורים נפוחים ואדומים, כמו גם נוזלים המובילים לגודש באזור בו ישנה דלקת. בעת שישנה דלקת מפרקים ויראלית, שהינה סוג של דלקת זיהומית, עולים גם סימפטומים שונים כדוגמת חום ועוד סימפטומים נוספים המזוהים עם זיהומים. המפרקים שלרוב הינם רגישים יותר לתופעות שכאלו כוללים את המפרקים של הקרסול, הברך והירך.

דלקת הפרקים – אילו מפרקים נפגעים?

לפני שמבצעים אבחון של דלקת מפרקים שיאשר או ישלול את הימצאותה של הדלקת, חשוב להבין ממה היא נגרמת. לעתים, הדלקת נגרמת מחיידקים שנמצאים בגופו של החולה. בעוד ישנן דלקות שמקורן הוא חיצוני ומתרחשת הדבקה שמקורה אינה בגופו של החולה, כאן מדובר על חיידקים וזיהומים הנמצאים בגוף. ישנן דלקות הפוגעות במפרק בודד, בעוד ישנן דלקות שהפגיעה שלהן נרחבת יותר והן פוגעות בכמה מפרקים גם יחד. בעת שהדלקת נוכחת במפרק אחד, הרי שמדובר לרוב על דלקת פרקים זיהומית. מנגד, אם הדלקת הינה בכמה מפרקים שונים, הרי שישנו חשד להימצאותה של דלקת מפרקים שגרונית.

המפרקים שמעורבים בדלקות יכולים להיות קטנים או גדולים, וכדאי להעניק להם תשומת לב. המפרקים הגדולים נחשבים לאלו שבכתפיים או בברכיים, ואילו המפרקים הקטנים הם אלו הנמצאים באצבעות. בעת שמנסים לאבחן את הימצאותה של הדלקת, לוקחים בחשבון גם את גיל המטופל ואת ההיסטוריה הרפואית שלו. כך לדוגמא, דלקת מפרקים ראומטית הינה שכיחה בעיקר בקרב נשים. מנגד, מטופלים אשר סובלים באופן כרוני מדלקות גרון ודלקות עיניים, לרוב יהיו אלו שיחלו בדלקת הפרקים הריאקטיבית.

מי עלול לחלות בדלקת הפרקים?

ישנם כמה משתנים המשפיעים על הימצאותה של דלקת הפרקים. כפי שצויין קודם לכן, ישנם משתנים כמו מין החולים וההיסטוריה הרפואית, וחשוב להרחיב על כך. ראשית, ישנם סוגים שונים של דלקות פרקים שהינם תורשתיים. המשמעות היא שבמידה ומדובר על מחלה הידועה במשפחה, הרי שישנה סבירות כי תעבור לאחים, ילדים וכדומה. חשוב להבין כי לא מדובר על גנים שגורמים להופעתה של הדלקת, אך הם כן מעלים את הסבירות לרגישות לגורמים שונים שהם אלו המעודדים את הדלקת.

בנוסף, גיל המטופלים הינו משתנה נוסף שחשוב להתעכב עליו. ככל שמתגברים, כך עולה הסבירות ללקות בדלקת הפרקים מסוג ניוונית ושגרונית. בנוסף לגיל, הרי שישנם עוד שני משתנים נוספים שכדאי להעניק להם תשומת לב: היסטוריה של פציעות והשמנת יתר. אנשים שבעבר נפצעו במפרק שלהם – מפציעת ספורט או בעקבות תאונה, הינם בעלי סבירות גבוהה יותר לפתח דלקת במפרק בו שבו הייתה פגיעה. בנוסף, השמנת היתר כידוע אינה תורמת לבריאות ואף מזיקה – גם בכל הקשור לדלקות מסוג זה. בעת ששינו עודף לחץ על המפרקים, הרי שישנו חשש להתפתחות דלקת.

איך הדלקת פוגעת בחולים?

כאמור, דלקת הפרקים יכולה להופיע כדלקת מסוג דלקת מפרקים בידיים אך גם כדלקת מסוג דלקת מפרקים ברגליים – הכל תלוי במפרקים שנפגעים. חשוב להבין שמדובר על דלקת חמורה שההשפעות שלה משמעותיות מאד. בעת שישנה דלקת פרקים ניוונית, הרי שניתן להגיע למצב של שחיקה בעצמות בעת שהסחוס מגיע למצב של בלאי. מקרים שכאלו גורמים למוגבלות של ממש בטווח התנועה האפשרי של החולים. מדובר על תהליך שיכול להימשך לאורך שנים, אך גם ישנם מקרים בהם התהליך הינו מהיר בעת שישנו אירוע אקוטי כדוגמת פציעה או זיהום.

בדלקת השגרונית לדוגמא, המערכת החיסונית של הגוף תוקפת בעצמה את הקרום הסינובי הנמצא במפרק וכך נוצרת לה דלקת. הסימפטומים המופיעים גורמים לכאבים, אודם ונפיחות, כאשר התוצאה הקטלנית שהדלקת יכולה לגרום לה היא הרס הסחוס והעצם המחוברת למפרק.

טיפול טבעי בדלקת מפרקים – איך כדאי לטפל?

בעת שאתם מחפשים אלטרנטיבה טבעית לטיפול בדלקת המפרקים, הרי שכדאי לדעת כי ישנו קשר ישיר בין התזונה ובין הקלה על הדלקת. הצלחת המאוזנת שלכם יכולה לתרום להרגשתכם, והיא צריכה לכלול דגנים ואגוזי מלך שיכולים לסייע לכם עם המלחמה אל מול הדלקת. בנוסף, ברוקלי וכרובית מסתמנים גם הם כמזונות טובים שכן הם מאופיינים בסגולות אנטי-דלקתיות. מזון נוסף המומלץ הוא מיץ האננס הטרי – שכן הוא מכיל בתוכו אנזים שביכולתו להפחית את עוצמתה של הדלקת – הברומלין.

בכל הקשור לתזונה שלכם, חשוב להזין את הגוף בשלל ירקות טריים שבפעולתם מנקים את המעיים מפסולת, כמו גם פטרוזיליה וסלרי הידועים בתכונות הנפלאות שלהם בכל הקשור לניקוי רעלים מהגוף. מזונות הידועים כעתירים בגופרית מומלצים גם הם, שכן הם תורמים בכל הקשור לקצב איטי מאד בפירוק הסחוס. מזונות שכאלו כוללים אוכמניות, בצל, אספרגוס ושום.

טיפול אלטרנטיבי לדלקת מפרקים כולל בתוכו גם את ה-MSM. הפקתו מתבצעת מקליפות של עץ, כאשר היתרון הגדול המגולם בו הוא פעילותו האנטי-דלקתית שבכוחה להפחית את עוצמת הכאב. בנוסף, הכורכום נמצא גם הוא כאנטי-דלקתי, והשימוש בו נפוץ עבור טיפול במגוון רחב של דלקות, כמו גם בדלקת הפרקים.

כמו כן, כדאי להכיר גם את הבוסווליה. מדובר על עץ מרפא ידוע מאד, שלשרף שלו יש תכונות ריפוי מדהימות המוכרות היטב בתרבות ההודית, ברפואה הסינית ובעוד מקומות נוספים באזורים הטרופיים. השרף מכיל 4 חומצות התורמות רבות לגוף, כאשר גולת הכותרת היא התכונה האנטי-דלקתית שהודות לה ניתן לרפא דלקות שונות.