X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

לא צריך PLAN B – הכל על ויטמין B

אחד מאותם ויטמינים מוכרים שעולים בשיחות סלון והמודעות אליהם גבוהה מאד, הוא הויטמין B. למעשה, זוהי קבוצה של ויטמינים, המונה בתוכה 8 ויטמינים שונים. קבוצת ויטמינים זו חיונית מאד לבריאות וממלאת אחר תפקידים חשובים- החל מפעילות תקינה של מערכת העיכול וחילוף חומרים, דרך חידוש התאים ועד הפקת אנרגיה. בעוד ישנם ויטמינים המומלצים לנתחים מסוימים באוכלוסייה, דווקא ויטמיני B מומלצים לקשת נרחבת ומטיבים עם קבוצות רבות: ילדים הנמצאים בתקופת הגדילה שלהם, ספורטאים, אנשים הנמצאים תחת סטרס ותקופות לחוצות, ואפילו כאלו הדבקים באורח חיים צמחוני טבעוני – מה שמקשה עליהם לקבל את הויטמינים אל גופם בצורה מאוזנת ועל כן הם עלולים להימצא בחוסרים.

ויטמיני B מומלצים גם באמצעות תוספי תזונה וגם באמצעות מזון שבו נמצאים הויטמינים. כל אחד מ-8 הויטמינים השונים ממלא תפקיד שונה וחשוב התורם רבות לבריאות ולתפקוד הגוף.

איך תדעו שאתם נמצאים בחוסר של ויטמין B?

האידיאל הוא להיות במצב מאוזן דרך קבע בכל הקשור לויטמינים בגופכם, וכך גם עם ויטמיני B. התשובה לשאלתכם האם יש דרך לדעת כי אתם מצויים בחוסר בכל אחד מהויטמינים בקבוצה, הינה חיובית. אם אתם חשים בעייפות כרונית, מצב הרוח שלכם אינו טוב ומלווה אתכם תחושה של עצבים, רגזנות או דיכאון – כדאי לבדוק את מאזן הויטמין בגופכם ולנסות להבין האם מחסור בו גורם לכם לתחושות אלו. כמו כן, בעיות בעיכול וחוסר תיאבון יכולים גם הם להעיד על חוסר בויטמין, וישנם גם סימפטומים חיצוניים כדוגמת בעיות בעור ונשירת שיער המעידים גם הם על מחסור.

בנוסף, הלשון לא אחת מהווה מקור אינדיקציה נפלא לגלות האם אתם מצויים בחוסרים כלשהם. על הלשון שלכם להיות בגודל סביר ובינוני, כאשר הצבע השלט בה הוא צבע ורדרד ועליה להיות במרקם חלק ונקי. אם אתם מבחינים כי אינכם עונים על פרמטרים אלו, סביר כי אתם נמצאים בחוסר של ויטמין מסויים מהקבוצה.

באילו מזונות תוכלו למצוא את הויטמין?

כאמור, קבוצת ויטמיני B הינה קבוצה המאגדת בתוכה מספר ויטמינים, כאשר כל אחד מהם תורם רבות לאיזון, בריאות ותפקוד הגוף. לכל ויטמין תכלית אחרת, כך שהמטרה היא להיות במצב מאוזן עם כל אחד ואחד מהם. מצד אחד תוכלו לקבל את הויטמינים דרך המזון שאתם צורכים, אך לא תמיד אספקה מהמזון מספיקה כדי להביא אתכם למצבורים נאים שגופכם דורש. יחד עם זאת, חשוב מאד שתדעו באילו מזונות נמצאים בעיקר הויטמינים, וכך ליצור איזון בין התזונה ובין תוספי תזונה שיעניקו לכם את ההרמוניה המושלמת.

ויטמין B12, לדוגמה, נמצא בביצים, במוצרי חלב, בשר אדום ופירות ים (עבור אלו שלא שומרים על כשרות). כמו כן, תוכלו למצוא נוכחות יפה של הויטמין גם בדגני בוקר, בהם מוסיפים אותו להעשרת המזון. לויטמין זה חשיבות אדירה בחלוקת התאים ובחיזוקה של מערכת הדם. ויטמין B6 תורם למניעה של מחלות וגם לשיקומה של מערכת החיסון. כמו ויטמינים נוספים מקבוצת ה-B, גם ויטמין זה משחק תפקיד חשוב בכל הקשור לבניית תאי הדם ולפירוקם של חלבונים. את הויטמין 6B תוכלו למצוא בבננות, תפוחי אדמה, אבוקדו וגם עוף. ויטמין B3 תורם רבות לשיפור מערכת הדם וגם לבריאות הלב. באילו מזונות תוכלו למצוא את הויטמין? דגים, אבוקדו, אפונה ירוקה וגם גרעיני חמנייה.

מה שלא תעשה התזונה יעשה תוסף המזון

תוספי המזון יצרו מהפכה ענקית וכיום אנשים רבים זוכים לאיזון בגופם הודות לתוספים שאותם הם צורכים דרך קבע. זאת על אף שלא תמיד התזנה שלהם נכונה ומאוזנת. בעוד ישנם ויטמינים שאותם אתם נדרשים לצרוך בנפרד, עם ויטמיני B אתם זוכים גם לבריאות וגם לצריכה קלה משמעותית. איך זה קורה? ישנם תוספי תזונה רבים המכילים את כל קבוצת ויטמיני ה-B  בכמוסה אחת, ונקראים קומפלקס B. קומפלקס זה בעל יתרון גדול וזאת מאחר ואינכם צריכים לצרוך כל ויטמין B בפעם אחרת, אלא בפעם אחת. כך, אתם מקבלים מענה נרחב יותר ויעילות מירבית מכל ויטמין. בתוך התוסף קומפלקס B נמצאים כאמור כל 8 הויטמינים, לרבות ויטמין B9 וויטמין B2, המוכר בין היתר כזה הצובע את השתן בצבע צהוב זרחני. העניקו לגופכם את הדלק  החיוני לו באמצעות צריכת כל 8 הויטמינים.