X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

הפתרונות הטבעיים לאנמיה

ישנם לא מעט אנשים הסובלים מאנמיה, הנקראת בעברית "חוסר דם". לרוב, מה שחסר בגופם של הסובלים מהאנמיה הוא ההמוגלובין, שהוא החלבון המשפיע על צבעו האדום של הדם. ההמוגלובין נוכח בתוך כדוריות הדם האדומות, כאשר התפקיד שלו הוא העברת מולקולות של חמצן מהריאות אל עבר תאי הגוף השונים. מולקולת ההמוגלובין מכילה אטום ברזל, ועל כן דרוש לגוף ברזל על מנת לייצר המוגלובין. איך בכלל נגרמת האנמיה? בתוך מח העצם נוצרות להן כדוריות הדם האדומות, וכעבור מאה ימים לערך, אותן כדוריות נהרסות בטחול. האנמיה נגרמת במקרים בהם הגוף מאבד כמות גדולה יותר של כדוריות דם אדומות בהשוואה לכדוריות שהוא מייצר. מחסור בברזל או בוויטמינים מסויימים (בעיקר ויטמין B12 וחומצה פולית) יפגע ביכולת של הגוף לייצר כדוריות דם אדומות חדשות. אלו הסובלים מאנמיה לא צריכים לקבל את האנמיה כגזרה, זאת מאחר וישנם פתרונות טבעיים לאנמיה.

סובלים מאנמיה? היצמדו לתפריט עם המזונות הבאים

ראשית, כדאי להזין את הגוף במזונות העשירים בברזל וכך להתמודד עם האנמיה שבגופכם. נשאלת כעת השאלה אילו מזונות עשירים בברזל? תחילה, בשר ועופות. מזונות אלו עשירים בברזל, ומעבר לכך הם גם מספקים ברזל הנספג בצורה אידיאלית. את המזונות הבאים כדאי לכלול בתפריט שלכם לפחות אחת ליום: איברים פנימיים הכוללים כבד, טחול, לבבות, לשון בקר וקורקבנים. שימו לב כי למרות שגם עוף מומלץ בהקשר של צריכת מזון לטובת ברזל, הוא מכיל פחות ברזל. אלו מכם שאינם צורכים בשר ועוף, יכולים לצרוך את מנת הברזל שלהם גם מדגים. אולי תופתעו, אך הדג המומלץ ביותר הוא דווקא האנשובי המשומר בשמן, שכן נמצאה בו כמות הברזל הגבוהה ביותר. דגים אחרים שאתם אוכלים מכילים ברזל, אך עם כמות נמוכה משמעותית בהשוואה לאנשובי, או לסרדינים ומקרלים משומרים.

ובנוסף: הביצים. הם עשירים בנוגדי חמצון ועשירים בחלבון, והם מסייעים רבות למלא את מאגרי הברזל בגוף וכן ויטמינים שונים המסייעים במצב של אנמיה. דעו כי ביצה בגודל L מכילה לערך כמיליגרם של ברזל. בחשבון פשוט: מדובר על כ-7% מהצריכה היומית המומלצת לנשים וכ-11% מהצריכה המומלצת לגברים.

ישנם גם מקורות צמחיים המספקים לגוף ברזל, למרות שספיגתו פחות יעילה מאשר ברזל המגיע ממקורות מהחי. על מנת לשפר את יעילות ספיגת הברזל, מומלץ לשלב מזונות אלו עם ויטמין C. מזונות צמחיים עשירים בברזל הם קטניות (בעיקר חומוס, שעועית, סויה, עדישם ואפונה), ירקות ירוקים עליים כגון התרד והמנגולד (יש לשים לב כי הם מכילים חומצה אוקסלית המפריעה לספיגת הברזל), שזיפים מיובשים, צימוקים, גרעיני דלעת וגרעיני שומשום מלאים.

קבוצת מזון נוספת המומלצת היא הדגנים. בכל הקשור לדגני הבוקר למשל, מומלץ מאד לקרוא את רשימת הרכיבים על האריזה, כיוון שלרוב היצרנים מוסיפים להם ברזל על מנת להעלות את ערכו התזונתי של המוצר. כל שנותר לעשות הוא לבחור את אלו המכילים את כמות הברזל הגבוהה ביותר.

מזונות אלו יסייעו לטיפול בכל הקשור לאנמיה, וכן בצמצום הסימפטומים שלה- תחושת העייפות, סיוע בשיפור תפקוד המערכת החיסונית ושיפור ההרגשה כללית.

תוספי תזונה לטיפול במחלת האנמיה

במידה וצריכת המזון לא סיפקה את הצורך שלכם, תוכלו להסתייע גם בתוספי התזונה המתאימים לאלו הסובלים מאנמיה. תוספי התזונה מבוססים כאמור על ברזל והם מסייעים בספיגתו. כידוע, המחסור בברזל מתפתח באופן הדרגתי, וזאת כיוון שהגוף לא מספיק לספוג אותו.

תפקידם של תוספי תזונה לאנמיה הוא לאפשר לכם ליהנות מספיגה יעילה של ברזל והם מתאימים לילדים ומבוגרים כאחד, כולל נשים בהריון. הברזל אינו פריבילגיה בגוף, אלא מינרל חיוני ביותר. טיפול טבעי באנמיה יכול להתבסס על צריכת ברזל מהמזון בשילוב עם תוספי תזונה, להשלמת חוסרים. ישנם תוספים נוספים של B12, בהם ישנה גם חומצה פולית שבפעולתה יכולה להשלים את הפעילות של הוטימין, תוך שהיא חוברת אליו לתהליכים ביוכימים שונים בגוף האדם.