X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

לא נכנסים ללחץ מהסטרס – מטפלים בדרך טבעית

כשיש לחץ צריך לתת לו לצאת, אך בפועל לא אחת קשה לעשות זאת ולהתמודד איתו. לחצים ומתחים מופיעים גם אצל ילדים וגם אצל קהל הבוגרים, והשליטה בהם לא תמיד קלה או אפשרית. בעוד מחלות וסימפטומים גופניים מקבלים התייחסות ואפשרויות טיפול נרחבות, לא אחת נדמה כי הטיפול בכל הסימפטומים של הנפש לא תמיד ברור לכל. לחצים נפשיים עולים לא אחת בעקבות אירועים שונים המלבים את הלחץ, כמו לחץ נפשי אצל ילדים בעקבות חרמות או קשיים לימודיים, בעוד אצל מבוגרים מופיע לא אחת לחץ נפשי בעקבות גירושין. איך ניתן לטפל בסטרס והאם ישנו טיפול טבעי בלחץ נפשי?

הסטרס החדש: הסטרס המודרני

בשורות הטכנולוגיה והחיים המודרנים הקלו את חייהם של בני העולם המערבי בצורה יוצאת דופן. לצד השפע והטוב שמביאים החיים המודרנים, נהוג לא אחת לבקר את הקידמה בכך שהיא הביאה איתה גם גלים פחות טובים. אחת הדוגמאות הנפוצות והמוכרות למשל היא תופעת השיימינג. לא אחת חווים ילדים בגילאים שונים את השמייניג המבייש אותם על גבי הרשת או באמצעות תוכנות מסרים בטלפונים הסלולארים. לחצים נפשיים אצל ילדים אולי היו קיימים מאז ומתמיד, אך בשנים האחרונות ניתן לראות איך ישנו מושג חדש המקבל התייחסות והוא הסטרס המודרני שמושפע ומתבסס בעקבות הכלים השונים הזמינים כיום לילדים. איך מבצעים טיפול בסטרס אצל ילדים? יש לכך תשובה שכבר נפרט עליה.

סטרס רגעי אל מול סטרס מתמשך – מה ההבדל?

חשוב לבצע תחימה בין סטרס רגעי המופיע בעקבות שינוי באורח החיים או בעקבות תקופה לחוצה, ובין סטרס מתמשך המלווה את הפרט הסובל מסיפטומי הלחץ כבר זמן מה. כך לדוגמא, ניתן להבחין כי ישנם לא מעטים הסובלים מלחץ שלפני בחינות. הסטרס הזה מלווה את אותם אנשים לאורך תקופת הבחינות ובעיקר לפני המבחן, אך בסיום המבחן הם נפטרים מהסטרס וחוזרים אל שגרת חייהם. דוגמא נוספת היא לחץ נפשי בעקבות מעבר דירה. אריזות, ארגונים ובירוקרטיות המייצרים לחץ – אך עם סיום המעבר, הוא איננו.

מנגד, ישנם אלו שחווים סטרס מתמשך המושפע מאירועים שונים בחיים. הדוגמא הטובה ביותר שניתן לתת היא לחץ נפשי בגיל המעבר או לחץ נפשי בעקבות מחלה. ההסתגלות למצב החדש של מחלה, החששות מהלא נודע וההשפעה הנרחבת על המשפחה יוצרים לחץ נפשי אצל האדם החולה, וכך הוא חווה סטרס מתמשך שצריך לחיות איתו בכל יום, ולפעמים לאורך כל היום.

הדרך הראשונה להתמודד עם הסטרס: שינוי ההרגלים שלכם

שאלת טיפול בסטרס וחרדה היא שאלה שמעסיקה רבים. הרצון הוא למצוא טיפול יעיל שיחתום באופן סופי את התקופה הלא חיונית שלעתים חווים. הדרך הראשונה שתוכלו דרכה להתמודד עם המצבים הלחוצים בחייכם היא עם שינוי הרגלים ואורח החיים שלכם. לדוגמא ניתן להציג את הלחץ שלפני הבחינות: נסו לחשוב מה יגרום לכם להפחתה בלחץ? מדיטציה לפני המבחן, תכנון יעיל של זמן הלמידה, למידה משותפת עם חברים או שיח כן עם אדם קרוב אליכם.

מה שאתם לא תעשו, יעשה הטבע - טיפול טבעי בסטרס

מצד אחד תוכלו לנסות ולשפר את המצב הקיים בצורה עצמאית, אך גם ניתן להסתייע בטבע שיכול לסייע לא מעט. ישנם צמחים מרגיעים המסייעים בהפחתת המתחים והלחץ. המוכרים שבין הצמחים הם הקמומיל, פסיפלורה וולריאן. כמו כן, גם ישנם תוספי תזונה כדוגמת גאבא וסאם אי המגיעים ככמוסות. אפשר לשים סוף לאורח החיים המתוח וליהנות משלל מוצרים טבעיים שמטרתם להקל עליכם. מה שאתם לא תעשו, יעשה עבורכם הטבע.