X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

השמנים התורמים לבריאות שלכם

המון פעמים המילה "שמן" יכולה להפחיד ולהרתיע, זאת מאחר והמון פעמים נקשר שמם של אלו עם השמנה ועם פגיעה ישירה בבריאות. רגע לפני שאתם ממהרים לפסול את השימוש בשמנים, דעו כי לא כל השמנים רעים, ורבים מהם מומלצים גם לשימוש חיצוני וגם לשימוש פנימי.

ראשית, חשוב להבין את ההבדל שבין שמן ובין שומן: השומן מוצק בטמפרטורת החדר, ואילו השמן נמצא במצב צבירה נוזלי בטמפרטורת החדר. דעו כי כיום מוצעים למכירה שמנים צמחיים התורמים לבריאות שלכם, תוך שהם יוצרים איזון ומטפלים בבעיות שונות וסימפטומים מגוונים.

מדוע צריך להעניק לגוף מענה בדמות חומצות שומן?

בעוד ישנם רכיבי תזונה שהגוף יודע לייצר בעצמו, ישנם דברים שהוא אינו יודע לייצר לבד ועל כן יש צורך לקבל אותם או באמצעות מזון, או באמצעות כמוסות תוספי תזונה. הדוגמא הקלאסית היא של חומצות השומן הלא רוויות, השייכות לקבוצות של אומגה 3, אומגה 6 ואומגה 9. לעתים נקשר שמן של חומצות השומן האלו כחומצות הנחוצות לאחדים ולאחרים לא, אך חומצות אלו חיוניות לכל בני האדם, כיוון שהן שייכות כאמור לרכיבים אותם הגוף אינו יודע לייצר בעצמו. כיום קיימים כמעט 100 סוגים של חומצות שומן, כאשר החלוקה העיקרית ביניהן היא בין החומצות שומן הרוויות ובין אלו שאינן רוויות.

החומצות תורמות לגוף באינספור היבטים, כאשר התהליכים הפיסיולוגיים המשמעותיים ביותר הנהנים מצריכת חומצות אלו הם פעולת לב תקינה, איזון של רמות הכולסטרול ואף תמיכה במעכת החיסונית. כשמדברים על שמנים בריאים למערכת החיסון, מדברים בין היתר גם על חומצות השומן המניעות שלל תהליכים פיסיים בגוף. דעו כי חוסר בחומצות אלו יכול להביא לפגיעה בהתפתחות הילדים, סיפמטומים כמו עור יבש ופגיעה במערכת הלב.

מה הם השמנים הבריאים לכם?

כאמור, ישנם שמנים הנמצאים במצב צבירה נוזלי בטמפרטורת החדר והם שמנים צמחיים הנמצאים לדוגמה בטחינה, שקדים, שמן זית ושמן האבוקדו. שמנים אלו תורמים להעלאת –HDL כולסטרול, המכונה גם בשם: הכולסטרול הטוב. שמן האבוקדו עשיר בחומצות שומן, כמו גם בויטמין A ו-E. עם שמן זה אתם יכולים לבצע טיפולים חיצוניים לעור שלכם, כאשר השמן בפעולתו גורם לכך שהעור לא יהיה יבש. ההמלצה לשימוש בשמן מיועדת בעיקר לאנשים בעלי מחלות עור או הנוטים לעור יבש, זאת מאחר ושמן האבוקדו נכנס תחת הקטגורייה של שמנים בריאים לפנים. השימוש בשמן יעיל גם לטיפול בעור פגוע וגם למניעת עור פנים יבש. בנוסף, אם אתם מחפשים שמנים לשיער, דעו כי שמן זה מעניק חיונית וברק לשיער.

שימוש חיצוני בשמניים צמחיים נוספים

ישנם שמנים נוספים הנמצאים יעילים לשימוש חיצוני, כאשר בפעולתם הם מזינים את העור ואת השיער. אחד השמנים המומלצים הוא שמן החוחובה, המבוסס על השיח המדברי שפירותיו מכילים כמות מרוכזת וגבוהה מאד של שמן. השמן עשיר בחומצות שומן שונות, אך בעיקר מסוג האומגה 6. הוא מצליח להיספג היטב בעור וכך הוא מזין אותו. השמן הינו מאה אחוז אורגני, כך שהוא לא מכיל בתוכו חומרים לא מומלצים. אלו מכם המעוניינים בעור חיוני ורך למגע – שמן זה מתאים לשימוש חיצוני והוא נמצא יעיל.

מה הם שמנים אתריים?

השמנים האתרים הם קבוצה של שמנים המבוססים על תערובות של חומרים כימיים נדיפים, והם בעלי מסיסות נמוכה במגע עם מים. לשמנים האתריים ישנה ארומה מיוחדת אשר אופיינית לכל שמן. בקבוצת שמנים זו ניתן לציין בין היתר את שמן הלבנדר, שללא כל ספק הוא אחד מהשמנים המפורסמים ביותר כיום. השמן מופק מהפרחים הסגולים של הצמח, ולא אחת הוא הוכתר בשם "מלך השמנים", מה שמביא רבים לצרוך אותו בתדירות גבוהה. השמן מתאים לטיפול בפגיעות ונגעים שונים כמו שריטות, מכות וכוויות. השימוש בשמן מבוסס על מגע ישיר של השמן באזור הנגוע, כאשר ההמלצה היא להסתפק בכמה טיפות בודדות בלבד עבור כל שימוש.

שמן אתרי נוסף הוא שמן האקליפטוס, המתאים בעיקר לשימוש בעונת החורף המאופיינת בהמון אנשים הסובלים מצינון. שמן האקליפטוס פותח את דרכי הנשימה, כך שניתן להשיב את איכות החיים בחזרה עם ערבוב של כמה טיפות בודדות של השמן, בערבוב עם שמן שקדים. לאחר מכן, ניתן למרוח את התערובת ישירות על החזה, או לשפוך אותה אל תוך מכשיר אדים ולהיות בנוכחותם. פעולה זה תגרום לכך שדרכי הנשימה יפתחו ויעניקו לכם הקלה מיידית.