X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

תזונה נכונה ותוספי תזונה לטבעוניים

אם היו מדברים אתכם על תזונה טבעונית לפני כמה שנים, לבטח לא הייתם יודעים על מה מדובר. כיום, בשנת 2017, נדמה כי אין איש שלא שמע על טבעונות, ויותר ויותר אנשים מנסים לחיות על בסיס התזונה הטבעונית. בעוד ישנם אלו הפונים אל נתיב זה על מנת ליהנות מאורח חיים בריא יותר, ישנם גם אלו המאמינים כי אין סיבה לגרום לסבל לבעלי החיים ועל כן אינם צורכים מזונות מהחי. אם כן, מה היא התזונה הטבעונית והאם ישנם תוספי תזונה לטבעוניים?

ראשית, התזונה הטבעונית היא תזונה שבבסיסה הרעיון כי אין בתזונה רכיבים מהחי – החל מדגים, דרך עופות ועד בשר. התזונה הטבעונית על פי מחקרים שונים יכולה להתאים לכולם- כך שהיא מתאימה גם לילדים וגם לאנשים מבוגרים, וזאת בתנאי כמובן שמקפידים על תזונה מגוונת ומאוזנת. כששומרים על תפריט מאוזן, ניתן ליהנות מהתזונה הטבעונית המעניקה לגוף הרמוניה מלאה.

כאמור, התזונה הטבעונית לא כוללת שום רכיב מהחי, כך שהצלחת הטבעונית מבוססת על דגנים, פירות וירקות, אגוזים וגם מזונות המיוצרים מהצומח כדוגמת טופו וסייטן. ההמלצה הברורה היא לדבוק בתזונה כמה שיותר מאוזנת ולא לדבוק בסוג אחד של מזון, זאת על מנת שלא להגיע לחוסרים שונים אלא ליהנות מגוף חזק שמקבל את כל הנדרש לו.

איך טבעונים משיגים חלבון?

אחת השאלות והחששות השכיחות ביותר באשר לתזונה הטבעונית, היא שאלת החלבון. כאמור, החלבונים הינם אבני הבניין בגוף ולכן הרקמות והשרירים זקוקים להם. גם טבעונים יכולים להזין את גופם בחלבונים עם מזונות עשירים בחלבון שמצויים דווקא בקבוצה של הקטניות: אפונה, גרגירי חומוס, שעועית, עדשים ומוצרי סויה. בעת שצורכים מזונות אלו, הגוף נהנה מחומצות האמינו הדרושות לו.

ספורטאים הדבקים באורח החיים הטבעוני? שימו לב:

כמו כן, האם ישנה דרך להיות ספורטאי וגם להיות טבעוני? אחד המיתוסים הגדולים ביותר מדבר על כך שמי שרוצה להיות ספורטאי, אינו יכול להיות טבעוני - זאת מאחר והוא לא יכול ליהנות מאספקה נאותה של חלבונים. אם כן, שימו לב: אפשר לנפץ את המיתוס הגדול ולספר לכם שניתן להיות ספורטאים וטבעונים, כל עוד מתבצעת צריכה נאותה של החלבון. מעבר לכך, ישנה אפשרות לחזק את הגוף עם תוספי מזון למתאמנים טבעוניים.

תוספי מזון לטבעוניים ספורטאים

גם קהל הספורטאים-טבעונים יכול ליהנות מתוספים שונים שאין להם כל קשר לעולם החי. כך לדוגמא, עם ג'ל האנרגיה הטבעוני המתאים לאלו העוסקים בפעילות גופנית. את הג'ל יש לצרוך לפני האימון ובמהלכו, כאשר המטרה היא לספק לגוף פחמימות זמינות המייצרות אנרגיה חיונית. הרכיבים של הג'ל כוללים בין היתר סירופ שמקורו באורז.

ומה צורכים אחרי האימון? אבקות החלבון ידועות לאלו המבצעים פעילות גופנית בתדירות גבוהה, והן בעיקר ידועות ככאלו המכילות חלבון מן החי. לשמחתכם, ניתן כיום לרכוש גם אבקות חלבון שמקורן הוא צמחי והמטרה שלהן היא התאוששות לאחר האימון. האבקות מבוססות על חלבונים, פחמימות ומלחים הפועלים במטרה לשקם את רקמות השרירים, תוך החזרה של מאגרי האנרגיה לטובת תפקוד אידיאלי באימונים הבאים.

החלבון כאמור אינו מהחי, אלא ממקור צמחי, ויש כאלו המכילים חלבון מאפונה צהובה. אפונה צהובה נחשבת לכזו המכילה חלבון צמחי איכותי מאד. ישנן אבקות חלבון התורמות גם פחמימות מורכבות, לצורך מילוי המאגרים כאמור. אבקות אלו מבוססות לרוב על יחסים של 1 ל-3 בין החלבון והפחמימה. יחס שכזה מספיק על מנת לתרום לבניית השרירים.

ויטמינים לטבעונים – הכירו גם אתם!

התזונה הטבעונים לא מתאימים אך ורק לקהל הספורטאים, אלא ניתן למצוא גם מוצרים נוספים שיכולים להטיב עם אלו מכם הדבקים באורח החיים הטבעוני, ומעוניינים בתוסף מחזק וחיוני. כך לדוגמא, ישנו תוסף שניתן לצרוך בצורה של כמוסות המבוססות על רכיבים טבעיים בלבד. קפסולות שכאלו מכילות בתוכן מיצוי של זרעי הדוחן והפשתן, פרי הדקל ונבטי החיטה. שימו לב כי בכמוסות אלו ריכוז גבוה מאד של חלבון, כך שאתם יכולים ליהנות מ-18 חומצות אמינו שונות המצויות בו. צריכת תוסף המזון מייצרת אצלכם בגוף הרמוניה ואיזון המשפיעים על אספקה של חומרים לרקמות ובריאות הגוף. דעו כי כיום לא קשה בכלל למצוא מולטי ויטמין טבעוני, זאת מאחר וישנם מספר מוצרים המספקים לכם בריאות טובה באמצעות מיצוי של כלורלה, סלק, ספירולינה ומקורות צמחיים אחרים.