X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532


5 תרופות סבתא לדלקת בכתף

אחת מבעיות המפרקים הנפוצות ביותר שאנשים חווים היא דלקת בכתף. ניתן להחלים תוך 8 שבועות לכל הפחות אם דואגים לטיפול מדי יום, ומה יותר טוב מלעשות זאת בבית ובאופן עצמאי. אם אתם סובלים מדלקת בכתף השמאלית או דלקת בכתף ימין תרופות סבתא יכולות לעזור לכם מאוד, והנה כמה מהטיפולים המומלצים שתוכלו לבצע כבר עכשיו בביתכם.

1. טיפול בחום לדלקת בכתפיים

אם אתם מחפשים טיפול ביתי לדלקת בכתף שגם נעים לגוף כולו, פשוט שהו באמבטיה חמה למשך 5-10 דקות. שימו לב שהאמבטיה לא חייבת להיות רותחת, שכן גופנו מגיב טוב יותר לחום ברמה בינונית. אם יש לכם כרית אורז לחימום במיקרוגל, תוכלו להשתמש גם בה ופשוט להניח אותה על הכתף הכואבת. עם זאת, אל תשתמשו בטיפול שכזה על כתף שסבלה מפציעה חדשה, במקרה כזה עדיף לקרר אותה מאשר לחממה.

2. טיפול בקור לדלקת בכתף

איך מטפלים בדלקת בכתף עם קור ? יש לקחת מספר קוביות קרח, לעטוף אותן במגבת ולהניח על הכתף למשך 10 דקות. ניתן גם לעסות את האזור הכואב באופן ישיר עם קוביית קרח, אך יש להקפיד לעשות זאת למשך 5 דקות בלבד משום שמומלץ שלא ליצור מגע ישיר בין קרח לעור למשך זמן רב יותר – כדי לא לסבול מכוויות קור.

3. מתיחות לכתפיים

לסובלים מדלקת בגיד הכתף טיפול ביתי על ידי מתיחות לשרירים שעוטפים את מפרק הכתף יכולים לא רק לעזור להפחית כאבים, אלא גם עשויים למנוע פציעה עתידית. זאת על ידי כך שתשחררו את השרירים ותגרמו להם שלא להיות לחוצים, מה שישפיע על טווח התנועה של הכתף ועל הלחץ שהשרירים מפעילים על האזור. לפניכם שתי מתיחות יעילות:

מתיחה ראשונה:

√ עמדו עם ברכיים מעט מכופפות ותנו ליד עם הכתף הכואב להיתלות מטה.

√שמרו על צוואר משוחרר והניעו את הזרוע בתנועות מעגליות 20 פעמים.

√ עשו זאת פעם אחת או יותר ביום.

מתיחה שנייה:

√ שבו או עמדו עם ברכיים מעט מכופפות, ושלבו את אצבעות הידיים מולכם.

√ כופפו מעט את המרפקים והרימו את הידיים אל מעל לראש, או מאחוריו.

√ לחצו את השכמות אחת לכיוון השנייה על ידי הנעת המרפקים לאחור.

√ בצעו 20 חזרות של המתיחה, וחזרו עליה 5-10 פעמים ביום.

שימו לב – אם אתם חשים כאבים בכתף, עצרו מיד ותמשיכו בפעם אחרת, מומלץ תמיד לבצע חימום לפני שמתחילים עם המתיחות – כדאי מאוד לבצע אותן אחרי אמבטיה חמה.

4. אמבטיית מלח לכתף

במקרה של דלקת בכתף טיפול טבעי בעזרת אמבטיה הוא יעיל, אך כדי לשפר את יעילותו, מומלץ להכניס לאמבטיה מלח אפסום, הידוע גם בשם "מלח אנגלי". שהו באמבטיה למשך 10-15 דקות ותנו למלחים להיספג בעור, מה שירגיע את השרירים ויימנע כאבים הנובעים מהתכווצותם.

5. עיסוי לכתף

בין שאתם סובלים מדלקת בכתף הימנית או דלקת בכתף שמאל תרופות סבתא יכולות להיות נעימות ומפנקות, כשהתרופה הזו היא בעצם טיפול שאחד מבני משפחתכם יוכל לספק לכם או שתוכלו לעשות אותו בעצמכם. בקשו מבן משפחה לעסות את הכתף שלכם בכל אזוריה, או שתוכלו להכניס כדור טניס לתוך גרב ולעסות את הכתף. החזיקו את הגרב מעבר לכתף ועסו את האזור הכואב בזמן שאתם נשענים על הקיר ונצמדים אליו לנגד כדור הטניס. תנו לכדור להתגלגל על הכתף, ובמהרה תוכלו להרגיש בהשפעה המיטיבה של העיסוי.

איך למנוע דלקת בכתף?

הצעד הראשון הוא מנוחה – עליכם לתת לכתף שלכם להחלים מהלחץ שמופעל עליה מדי יום. מומלץ כמובן גם לאכול מאכלים טבעיים ובריאים שיעזרו לגופכם לקבל חומרים שיהדפו ממנו דלקות. הימנעו מעישון, שמשפיע לרעה על זרימת הדם לכתף, וכן מביצוע תנועות חדות עם הכתף, למשל כשאתם עושים ספורט או אפילו מטפלים בגינה הביתית. אל תרימו את היד עם הכתף הכואבת אל מעל הראש אם אין בכך צורך, וכשאתם מרימים חפצים כבדים, השתמשו בברכיים והסיתו את המשקל אל הרגליים שלכם.