X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

מינרלים – רכיבים חשובים בתזונת האדם

על פי ההגדרה, מינרלים הינם קבוצה של יסודות המונים בעיקר מתכות, החיוניים מאוד לתפקודם התקין של יצורים חיים. חלק מהמינרלים קיימים בכל היצורים החיים ומהווים נדבך חיוני שאלמלא הוא - לא היו מתקיימים בהם חיים, וחלק מופיעים רק ביצורים חיים מסוימים. כך למשל, זרחן, סידן ונחושת הינם מינרלים שבלעדיהם אנחנו וכל היצורים החיים לא היינו יכולים לחיות, ואילו ניקל, סלניום וצורן הם מינרלים שמופיעים רק בחלק מהיצורים החיים.

ישנן ארבע קבוצות של מינרלים החיוניים ליצורים החיים:

  • פחמן, מימן, חמצן וחנקן – ארבעת היסודות הבסיסיים שנמצאים בכל היצורים החיים ומהווים 99% מהמסה שלהם.
  • מאקרו-מינרלים – מופיעים גם הם בכל היצורים החיים וחיוניים לחיים ולתפקוד תקין.
  • מיקרו-מינרלים (יסודות קורט) -  קבוצת מינרלים אשר חלק מהם מופיע בכל היצורים החיים וחלק רק ביצורים מסוימים.
  • מיקרו-מינרליים ייחודיים – מינרלים נוספים הנמצאים רק בחלק מהיצורים החיים בכמויות קטנות במיוחד, ואשר תפקידם עוד לא לגמרי ברור.

רובם המוחלט של המינרלים נצרך על ידי היצורים החיים באמצעות המזון שהם אוכלים.

חשיבותם של המינרלים לתפקוד תקין של הגוף

לאור כל האמור לעיל, אין בכלל ספק כי ישנם סוגים רבים של מינרלים החיוניים לחיים ולתפקוד תקין של המערכות השונות בגוף. מחקרים שנעשו בתחום מראים, שחוסר במינרלים מסוימים עלול לגרום לתופעות לוואי לא רצויות ולהרגשה לא טובה, ולכן יש חשיבות מרבית לצריכה שלהם בכמויות הרצויות. אם הצריכה אינה מספקת – כדאי מאוד לקחת תוספי תזונה מתאימים על מנת להשלים את החסר ולאפשר לכל מערכות הגוף לתפקד בצורה תקינה.

את כמות המינרלים בגופנו ניתן לדעת באמצעות בדיקת דם פשוטה, ולכן, אם אתם מרגישים שהגוף אינו מתפקד כראוי וסובלים מתופעות שונות כגון התכווצויות הרגליים, נשירת שיער, בעיות במערכת העיכול, השמנה או הרזיה קיצוניות ועוד, מומלץ לגשת לרופא. אם בדיקה גופנית לא מעלה חשד לווירוס או למחלה אחרת, מומלץ מאוד לבקש הפניה לבדיקת מינרלים כגון מגנזיום, סידן, ברזל, אבץ, כרום, סלניום, אשלגן וצורן, משום שחסר בהם עלול לגרום לתופעות אלה ולרבות אחרות.

דוגמאות למינרלים ולהשפעתם על תפקוד מערכות הגוף

  • מגנזיום – מינרל הפעיל בתהליכם רבים בגוף החיוניים לפעילות תקינה של הלב, של השרירים ושל מערכת העצבים, חסר במגנזיום עלול לגרום לתופעות כגון התכווצויות שרירים (בעיקר שריר התאומים), כאבי ראש ועוד. נטיל תוסף תזונה יכול לשפר מאוד את ההרגשה הכללית וכן לחזק את מערכות הלב והעצבים ולסייע בהורדת לחץ הדם.
  • סידן – מינרל חיוני לבניית העצמות. לאנשים שאינם צורכים מוצרי חלב ו/או מוצרים אחרים המכילים סידן חשוב מאוד ליטול אותו בצורת תוסף תזונה, על מנת לחזק את העצמות ולמנוע מצב של אוסטאופורוזיס.
  • ברזל – הברזל חיוני מאוד לגוף האדם, שכן הוא נמצא בכדוריות הדם האדומות ותפקידו הוא להעביר את החמצן ממערכת הדם לרקמות הגוף. במקרה של חסר בברזל חשוב מאוד להשלים את הצריכה שלו באמצעות נטילת תוסף תזונה מתאים, על מנת למנוע מצבים של אנמיה ושל חולשה כללית.
  • אבץ – מינרל חיוני לתפקוד תקין של מערכת החיסון. מומלץ לקחת תוספת אבץ במקרים של אקנה, ציפורניים שבירות, נשירת שיער, בעיות פוריות ומחלות חוזרות ונשנות.

ישנם, כמובן, מינרלים נוספים שהגוף שלנו צריך, ועל מנת לדעת בדיוק איזה מינרל חסר לכם, חשוב לבצע בדיקות דם או אבחון מדויק אצל רופא.

טבע קסטל – מינרלים שעושים את ההבדל


אצלנו בטבע קסטל תוכלו למצוא את כל המינרלים שהוזכרו לעיל ועוד רבים נוספים. כל תוספי התזונה שאנחנו מספקים מיוצרים על ידי החברות המובילות בתחום ומאושרים לשימוש על ידי משרד הבריאות.

אם אתם מעוניינים להחזיר לגופכם את המינרלים שחסרים לו לצורך תפקוד תקין והרגשה כללית טובה – רכשו את תוספי התזונה בהתאם למינרלים שחסרים לגופכם ואין לנו ספק שלאחר תקופה קצרה תרגישו הרבה יותר טוב.

לקבלת מידע נוסף וסיוע בבחירת המינרלים חייגו עכשיו 1-700-700-532
ונציגי השירות האדיבים שלנו ישמחו לעמוד לשירותכם.