X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
X סל הקניות שלי (0)
X
סל הקניות שלי (0)
עגלת הקניות שלכם ריקה כרגע.
חדשות ועדכוניםחדשות ועדכונים

עכשיו במחיר מיוחד! 

 חטיפי החלבון 
 הטעימים ביותר 
 מבית אופטימום 
 כבר כאן! 

 חדש! חטיפי חלבון טבעוניים 
VEG PROTEIN
רק ב- 12 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!

 חדש! מבית Clif Bar- חטיפי חלבון ללא חלב
רק ב- 14 ש"ח ליחידה
בקניית 12 יחידות ומעלה!
 פמינוז במחיר מיוחד! 
רק ב-89 ש"ח ליחידה
בקניית 2 יחידות ומעלה!

 ג'ל אנרגיה של GU 
5.90 ש"ח בלבד
בקניית 24 יחידות ומעלה!
 כמוסות כורכומין אפקט 
רק ב- 99 ש"ח ליחידה
בקניית 3 יחידות ומעלה!
 דרושים לסניף הרצליה 
+ אחמ"ש/ית
+ קופאים/ות
נא ליצור קשר:
1-700-700-532

עונות המעבר ומחלות:

עונות המעבר מתרחשות בארצנו פעמיים בשנה- במעבר מהקיץ לחורף, ובמעבר מהחורף לקיץ. תקופות אלו מאופיינות בשינויים במזג האוויר, לעיתים קיצוניים מאוד. בימינו, בשל המזגנים, או תנאי חימום אחרים בחורף, המעברים בין טמפרטורות קיצוניות נעשים אף מספר פעמים ביום, כך שגופנו צריך להתמודד עם השינוי באופן תדיר. ההשפעה של שינויים אלו על גופנו מתבטאת בהרבה מקרים ברגישות גדולה יותר למחלות שונות, כגון: מיגרנות, קדחת השחת, צינון ועוד. כמו כן, ישנם אנשים המפתחים מחלות קשות יותר, כגון ברונכיטיס, בעונות המעבר או שפעת הנמשכת זמן רב.

 

עונות המעבר - תסמינים:

כפי שכבר ציינו, הרבה אנשים יחושו בתסמינים ומחלות שונות במהלך העונות האלו. בין הנפוצים שבתסמינים אנו נראה צינון, נזלת, שיעול, התקררות, עיניים דומעות, אסטמה, פריחה בעור ועוד אלרגיות שונות. לרוב, תסמינים אלו עוברים מאליהם לאחר תקופה מסויימת, ואין להם טיפול תרופתי ממשי. לעומת זאת, ברפואה הטבעית עוסקים כבר מאות שנים בחקר של צמחים וחומרים טבעיים בעלי השפעה מיטיבה על הגוף ועל מערכת החיסון. ישנם צמחים אשר פועלים באופן ישיר לחיזוק מערכת החיסון, כאשר הנפוצים שבהם הינם האכינצאה והאסטרגלוס. חומרים טבעיים אחרים הינם בעלי השפעה אנטי ויראלית ואנטי בקטריאלית, ומשמשים במשך שנות רבות למניעת הדבקות במחלות זיהומיות שונות. דוגמאות שונות לצמחים אלו הינם האורגנו, שום ותמצית זרעי אשכוליות. כמו כן, ברפואה העממית נהגו להשתמש בפרופוליס (מוצר כוורת) כחומר מחטא, על מנת למנוע הדבקות במזהמים שונים, כגון וירוסים של שפעת.

 

אלרגיה בעונות המעבר:

אלרגיות יכולות להופיע בכל עת, אך במהלך עונות המעבר ההיארעות שלהן עולה. במיוחד אצל אנשים רגישים, נראה עליה בתלונות על אלרגיות במהלך העונות הרגישות האלו. בניגוד למחלות זיהומיות, אלרגיה הינה תגובת יתר של מערכת החיסון לאלרגן (רכיב הגורם לאלרגיה). לא תמיד ניתן לאבחן מהו אותו אלרגן, אך ישנם כמה נפוצים- קרדית האבק או פריחות של עצים וצמחים שונים. ברפואה הטבעית מטפלים באלרגיות הקשורות למערכת הנשימה על ידי הרכיב הטבעי קוורציטין. רכיב זה שייך למשפחת נוגדי החימצון מסוג פלבונואידים מצוי בבצל, עירית, ענבים אדומים, בקליפות הדרים ועוד. לקוורציטין ישנה השפעה אנטי היסטמינית, ולכן מסייע להפחתת תסמיני אלרגיה שונים, בעיקר נזלת וגודש בסינוסים, וכן מקל על תסמינים של אסטמה וקוצר נשימה.

המלצות חמות לעונות המעבר:

במידה וישנה רגישות בעונות אלו, או אף אם יש עומס גדול יותר בעבודה או בתחום אחר בחיים (למשל- חתונה) אשר קורה דווקא בעונות המעבר, מומלץ לחזק מבעוד מועד את מערכת החיסון ואת הגוף בכלל, כהכנה לשינויים שיגיעו. חיזוק הגוף צריך לבוא יחד עם תזונה מאוזנת ונכונה, על מנת לספק לגוף את כל הוויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק. מומלץ לצרוך כמות נאותה של פירות וירקות, בצבעים שונים, על מנת לקבל ויטמינים, מינרלים ונוגדי חימצון מגוונים ורבים ככל הניתן. בנוסף, כפי שציינו לפני כן, ניתן להשתמש בצמחים שונים המשפיעים לטובה על המערכת החיסונית. את הצמחים ניתן לצרוך בחליטה או כתוסף תזונה- בטיפות או בכמוסות. במידה וכבר מפתחים סימנים של מחלה או אלרגיה, עדיין ניתן להשתמש בצמחים לחיזוק מערכת החיסון, על מנת לקצר את משך זמן המחלה ולהפחית את עוצמתה.